Barcelona to jedno z tych miast, gdzie śmiało można rzec, że  rowerowe wycieczki to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie. Całe miasto wypełnione jest ścieżkami rowerowymi. Sieć tras rowerowych liczy ponad 250 km!  Udogodnienia dla rowerzystów w postaci wydzielonych dróg czy pasów rowerowych znajdują się przy większości głównych ulic. Trasy są dobrze oznakowane i na ogół fizycznie odseparowane od ruchu samochodowego. Kolejną fajną opcją na zwiedzanie Barcelony jest elektryczna hulajnoga, którą możesz poruszać się z prędkością do 25 km/h po wszystkich ścieżkach rowerowych w mieście.

Co musisz wiedzieć?

Czerwone rowery miejskie bicing rozsiane po całym mieście są tylko i wyłącznie dla rezydentów Barcelony. Rozwiązaniem tej sytuacji są wypożyczalnie rozsiane po całym mieście w których wypożyczysz rower, hulajnogę czy skuterCeny w wypożyczalniach są bardzo zróżnicowane, warto wcześniej zrobić małe rozeznanie. Pamiętaj że warto się targować. Osobiście polecamy wypożyczalnie Mattia46 gdzie rower wynajmiesz za 5€ / dzień. Pamiętaj aby starać się trzymać ścieżek rowerowych oraz zwracać uwagę na znaki i sygnalizacje. W Barcelonie nie wolno jeździć po chodnikach węższych niż 5 m

Jeżeli nie lubicie się zbytnio męczyć, a zależy wam na zwiedzaniu Barcelony  – rower elektryczny na pewno będzie dla Was idealną opcją! Rowery elektryczne możecie również wypożyczyć w lokalnych wypożyczalniach lub skorzystać z oferty wielu firm które oferują wynajem na minuty. Nasza propozycja? Bolt lub Freenow – W większości was znane aplikacje. Rowery znajdziecie w całym mieście! Często pytacie nas o hulajnogi elektryczne w opcji wynajęcia na minuty. Niestety w Barcelonie sieć wypożyczalni na minuty jest dość słabo rozwinięta. 

Couple riding e-bikes in the city on bicycle lane

Masz jakieś pytania?

Jak powiada przysłowie – kto pyta, nie błądzi!

Skontaktuj się z nami poprzez kontakt lub zadzwoń