Menu
Obserwuj nas na Facebooku
Wpisz wybraną frazę do wyszukania
Jak dojechać z lotniska Reus do Barcelony

Jak dojechać z lotniska Reus do Barcelony

Z lotniska Reus do Barcelony można dostać się autobusem, pociągiem, taksówką lub wynajętym samochodem. Koszt przejazdu zależy od wybranej opcji: autobus w jedną stronę około 16€ (najszybsza opcja), pociąg 7-12€ (z przesiadką w Reus), taksówka około 150€ (najwygodniejsza opcja), a wynajem samochodu od 30€ za dzień.

Prywatny transfer z Polską firmą Get Transfer Barcelona

Polskojęzyczne biuro podróży w Barcelonie – Get Transfer Barcelona oferuje bezpośredni transfer z lotniska z polskim kierowcą do dowolnego miejsca w Barcelonie lub na terenie całej Katalonii. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy preferują bardziej spersonalizowany i komfortowy transport. 

Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Kierowcy to również piloci wycieczek, dlatego też, podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami na temat zwiedzania, najlepszych restauracji czy wyboru najlepszego biletu na komunikację miejską.

Get Transfer Barcelona oferuje konkurencyjne ceny, które często są tańsze niż tradycyjne taksówki. W cenie przejazdu wliczone są foteliki samochodowe dla dzieci w każdym wieku. Wystarczy zgłosić to w formularzu rezerwacyjnym. Języki Polski, oszczędność czasu, brak przesiadek i bezpośredni transfer pod adres to największe zalety.

Kierowca kontaktuje się 10 minut po wylądowaniu samolotu i czeka na ciebie przed wejściem do terminalu lotniska. Get Transfer Barcelona obsługuje wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. We flocie pojazdów znajdziesz takie auta jak: Mercedes Vito czy Opel Vivaro. 

Zaoszczędź czas i pieniądze i wybierz transfer z GetTransfer Barcelona!

Autobus

Autobus jest wygodnym i ekonomicznym środkiem transportu między lotniskiem Reus a Barceloną. Przewoźnik to Hispano Igualadina. Czas podróży to około 90 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 16 euro, a bilet dwustronny 28 euro.

Autobus kursuje bezpośrednio z lotniska Reus na dworzec Barcelona Sants, który jest główną bazą przesiadkową. Stąd można przesiąść się na linie metra L3 (zielona) i L5 (niebieska).

Bilety można kupić online na stronie przewoźnika lub bezpośrednio u kierowcy. Aktualny rozkład jazdy jest dostosowany do przylotów i odlotów, szczególnie z angielskich i irlandzkich lotnisk.

Autobus Hispano Igualadina oferuje również połączenie bezpośrednio z lotniska Reus na lotnisko El Prat w Barcelonie.

Taksówka

Taksówka to najszybszy, ale także najdroższy sposób na dotarcie do Barcelony. Czas podróży to około 75 minut, w zależności od ruchu drogowego. Cena przejazdu wynosi około 200 euro.

Taksówki są dostępne bezpośrednio przed terminalem lotniska i oferują komfortowy transport bez przesiadek.

Autobus + Pociąg

Kombinacja autobusu i pociągu to popularna i ekonomiczna opcja.

  • Etap 1: Z lotniska Reus do centrum Reus kursuje autobus linii 50. Czas przejazdu wynosi około 20 minut, a koszt biletu to 3,00 euro. Autobusy kursują co 20 minut od 09:05 do 20:05.
  • Etap 2: Z dworca kolejowego w Reus do Barcelony kursują pociągi regionalne Renfe. Pociąg R14 kosztuje 8,60 euro i jedzie około 1 godziny i 30 minut, natomiast pociąg ekspresowy R15 kosztuje 9,55 euro i jedzie około 1 godziny i 20 minut. Pociągi kursują co około godzinę.

Wynajem samochodu

Na lotnisku Reus działają wypożyczalnie Hertz (Firefly) oraz Goldcar.

Ceny wynajmu zaczynają się od około 20 euro za dzień, w zależności od typu samochodu i czasu wynajmu. Rezerwacje internetowe często oferują kilkuprocentową zniżkę.

Podróż samochodem do Barcelony zajmuje około 75 minut, w zależności od ruchu drogowego.

Podczas podróży wynajętym samochodem, zwróć uwagę na oszustów na autostradzie, którzy mogą próbować zatrzymać Cię, symulując awarię, np. przebite koło. Najlepiej nie zatrzymywać się na poboczu. Jeśli podejrzewasz problem z pojazdem, zjedź na najbliższą stację benzynową lub miejsce odpoczynku.

Wybierz opcję najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom i ciesz się pobytem w Barcelonie!

Najczęściej zadawane pytania

Jak często kursują autobusy z lotniska Reus do Barcelony? 

 

Autobusy Hispano Igualadina kursują regularnie, dostosowane do przylotów i odlotów, szczególnie z angielskich i irlandzkich lotnisk.

Czy są bezpośrednie pociągi z lotniska Reus do Barcelony? 

Nie, trzeba dojechać do dworca kolejowego w Reus autobusem linii 50, skąd kursują pociągi Renfe do Barcelony.

Ile kosztuje taksówka z lotniska Reus do Barcelony? 

Koszt taksówki wynosi około 200 euro.

Jak długo trwa podróż z lotniska Reus do Barcelony? 

Podróż autobusem zajmuje około 90 minut, samochodem około 75 minut, a pociągiem z Reus około 1 godziny i 20-30 minut (z przesiadką).