Menu
Obserwuj nas na Facebooku
Wpisz wybraną frazę do wyszukania

Jak dojechać z lotniska El Prat do centrum Barcelony

Z lotniska El Prat do centrum Barcelony można dostać się Aerobúsem (6,75€, 35 minut), pociągiem RENFE (2,40€, 25 minut), metrem L9 Sud (5,15€, 30-35 minut), taksówką (30-50€, 20-30 minut), lub prywatnym transferem (od 10€ za osobę, 20-30 minut).

Prywatny transfer z Polską firmą Get Transfer Barcelona

Polskojęzyczne biuro podróży w Barcelonie – Get Transfer Barcelona oferuje bezpośredni transfer z lotniska z polskim kierowcą do dowolnego miejsca w Barcelonie lub na terenie całej Katalonii. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy preferują bardziej spersonalizowany i komfortowy transport. 

Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Kierowcy to również piloci wycieczek, dlatego też, podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami na temat zwiedzania, najlepszych restauracji czy wyboru najlepszego biletu na komunikację miejską.

Get Transfer Barcelona oferuje konkurencyjne ceny, które często są tańsze niż tradycyjne taksówki. W cenie przejazdu wliczone są foteliki samochodowe dla dzieci w każdym wieku. Wystarczy zgłosić to w formularzu rezerwacyjnym. Języki Polski, oszczędność czasu, brak przesiadek i bezpośredni transfer pod adres to największe zalety.

Kierowca kontaktuje się 10 minut po wylądowaniu samolotu i czeka na ciebie przed wejściem do terminalu lotniska. Get Transfer Barcelona obsługuje wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. We flocie pojazdów znajdziesz takie auta jak: Mercedes Vito czy Opel Vivaro.

Zaoszczędź czas i pieniądze i wybierz transfer z GetTransfer Barcelona!

Taksówka

Taksówki są dostępne bezpośrednio przy wyjściu z terminali T1 i T2, co czyni je jedną z najszybszych opcji transportu do centrum Barcelony.

Cena przejazdu wynosi około 30-50 euro w ciągu dnia, natomiast wieczorami oraz w weekendy ceny mogą wzrosnąć do około 40-60 euro. Warto mieć na uwadze, że istnieje możliwość dodatkowych opłat za bagaż lub podróż w nocy.

Pamiętaj o barierze komunikacyjnej związanej z posługiwaniem się przez kierowców taxi jedynie językiem hiszpańskim lub katalońskim, co może spowodować niezrozumienie i błędny odczyt wskazanego przez Ciebie miejsca docelowego.

Aerobus

Aerobus oferuje szybkie i bezpośrednie połączenie z lotniska El Prat do Placu Katalońskiego, który znajduje się w samym sercu Barcelony. Autobusy kursują regularnie, co około 5-10 minut, zatrzymując się po drodze na przystankach Plaça Espanya, Gran Via-Urgell oraz Plaça Universidad.

Bilet w jedną stronę kosztuje 6,75 euro, a bilet dwustronny 11,65 euro. Bilety można zakupić z wyprzedzeniem online, w automatach zlokalizowanych na przystankach (płatność kartą), u kierowcy lub obsługi na przystankach (płatność gotówką, pamiętajmy, by mieć ze sobą banknoty o nominale maksymalnie 20 euro). Dzieci w wieku do 4 lat podróżują bezpłatnie.

Podróż do centrum miasta zajmuje około 40 minut, podczas których można skorzystać z bezpłatnego WiFi. Aerobus jest wyposażony w przestronne siedzenia i klimatyzację, co zapewnia komfortową podróż. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko i wygodnie dostać się do centrum miasta, lecz trzeba mieć na uwadze, że jest to jedna z najdroższych opcji transportu zbiorowego.

Metro

Nowoczesna linia metra L9 łączy terminale T1 i T2 z resztą sieci metra w Barcelonie. Metro kursuje regularnie, a podróż do centrum miasta jest wygodna i szybka.

Specjalny bilet lotniskowy kosztuje 5,15 euro. Kupicie go na stacji metra w czerwonym automacie. Alternatywnie można skorzystać z karty Hola Barcelona lub biletu miesięcznego, które oferują nieograniczone przejazdy komunikacją miejską przez wybrany okres czasu. Trzeba pamiętać, że na metro lotniskowe nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-Casual, T-Familiar.

Stacje metra są dobrze oznakowane i łatwo dostępne z terminali lotniska.

Pociąg Renfe R2N 

Pociąg Renfe R2N to najtańszy sposób na dotarcie do centrum Barcelony. Bilety są częścią systemu komunikacji miejskiej, co czyni je bardzo przystępnymi cenowo. Co ważne, lotnisko znajduje się w 1. strefie komunikacyjnej. Dojedziecie pociągiem, korzystając z każdego rodzaju biletów na komunikację miejską w Barcelonie.

Podróż do centrum miasta zajmuje około 40 minut (stacja w centrum miasta „Passeig de Gracia”). Pociągi kursują co około 30 minut, co zapewnia regularne połączenia.

Bilety można kupić w automatach na stacjach lub w kasach. Warto zainwestować w bilety wielodniowe, takie jak T-Casual lub T-Familiar, które są bardziej opłacalne niż bilety jednorazowe. Więcej o wyborze najlepszego biletu na komunikację miejską przeczytasz tutaj.

Autobus Miejski

Autobus miejski linii 46 kursuje między lotniskiem a Placem Hiszpańskim (Pl. Espanya). Jest to wygodne rozwiązanie dla podróżnych, którzy chcą skorzystać z komunikacji miejskiej.

Koszt biletu wynosi 2,40 euro, a bilety można kupić w automatach lub bezpośrednio u kierowcy. Bilety T-Casual i inne wielodniowe są również akceptowane.

Dla podróżnych przybywających w nocy, dostępne są linie nocne N17 i N18, które oferują regularne połączenia do centrum Barcelony.

Wybierz opcję najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom i ciesz się pobytem w Barcelonie!

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę zarezerwować prywatny transfer z polską firmą Get Transfer Barcelona?

 

 

Możesz zarezerwować prywatny transfer odwiedzając stronę internetową Get Transfer Barcelona, wybierając interesującą Cię trasę i wypełniając formularz rezerwacyjny. Można także skontaktować się telefonicznie lub mailowo.

Czy taksówki z lotniska El Prat do centrum Barcelony przyjmują karty kredytowe?

Tak, większość taksówek na lotnisku El Prat akceptuje płatności kartami kredytowymi. Można także zapłacić gotówką, ale warto upewnić się przed podróżą.

Czy bilet na Aerobus można kupić online?

 

Tak, bilety na Aerobus można zakupić online z wyprzedzeniem. Można również zakupić bilet u kierowcy lub w automatach na przystanku.

 

Jakie są godziny kursowania metra L9 Sud z lotniska El Prat do centrum Barcelony?

 

Metro L9 Sud kursuje regularnie przez cały dzień. Szczegółowe godziny kursowania można sprawdzić na stronie internetowej metra Barcelony.

 

Czy są jakieś dodatkowe opłaty za bagaż przy podróży taksówką z lotniska El Prat?

 

Niektóre taksówki mogą naliczać dodatkowe opłaty za duży bagaż lub podróż w nocy. Warto zapytać o to przed rozpoczęciem podróży

Czy bilet na pociąg RENFE z lotniska El Prat do centrum Barcelony obejmuje przejazd metrem w strefie 1?

 

Tak, bilety na pociąg RENFE R2N obejmują przejazd metrem w strefie 1, co pozwala na łatwe połączenie z innymi częściami miasta.